Bodyguard Eğitimi

Bodyguard Eğitimi

Bodyguard Eğitimi Nedir?

Bodyguard Eğitimi, Köpeğin sahibinin kontrolünde saldırı ve savunma yapması amaçlı bir eğitimdir. Bu eğitimi alan köpekler, sahibinin komutuyla ya da sahibine yönelen tehlikeyi sezdiğinde etkisiz hale getirir. Sahibi komut verene kadar bekler. 

  • Bu eğitimin içeriğinde, Kişi Koruma, Nesne Koruma, Obje Koruma eğitimleride vardır.
  • Eğitimleri başarıyla tamamlayan köpekler, kendilerine teslim edilen herhangi bir nesneyi, objeyi sahibi tekrar komut verinceye kadar korur, kimseyi yaklaştırmaz ve kimsenin emanet edilen şeyi almasına müsade etmez.
  • Bodyguard Eğitimini her köpek alamaz. Bir köpeğin bu eğitimi alabilmesi için, saldırı karakterinin iyi olması gerekmektedir. Bu yüzden, Köpek Eğitim Uzmanlarımız, bu eğitimden önce köpeğe gerekli karakter testlerini yaparlar.
 

 

Neler Öğretiyoruz?

Bodyguard Eğitiminde öğrettiğimiz komutlar genellikle Almanca'dır. Çünkü, sokağa çıkıldığında herkes Tut oğlum, saldır oğlum gibilerinden komutlar verir ve bu komutlar köpeğin kafasını karıştırmaktadır. Bu yüzden komutlar Almanca verilir ve sahibi haricinde kimsenin komut vermemesi sağlanır.

  • Almanca saldırı komutları öğretiyoruz. Bu komutlar eğitim başlangıcında ve sonrasında sahibine detaylı olarak anlatılmaktadır.
  • Önemli Not: Köpeğin Bodyguard Eğitimi alabilmesi için, Temel İtaat ve İleri İtaat eğitimlerini başarıyla almış olması gerekmektedir. 
Bodyguard Eğitimi