Köpek Eğitim Merkezi - Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlar?

Köpek Eğitim Merkezi

Positive Dogs Köpek Eğitim Merkezi olarak, 20 yıllık tecrübe ile 15.000' nin üzerinde köpek eğitimi programını tamamladık. Kadromuzda yerli ve yabancı toplam 18 köpek eğitim uzmanımız bulunmaktadır. Eğitim hizmetlerimizi dilerseniz evinizde, dilerseniz eğitim akademilerimizde sunmaktayız.

Positive Dogs Köpek Eğitim Merkezi bünyesinde tesisimize kabul edilen yavrunuz, Avrupa standartlarında hizmet almaktadır. Eğitim akademilerimizde veteriner hekimimiz hali hazırda bulunarak, tüm can dostlarımızın günlük periyodik muayene ve bakımlarını takip etmektedir. Bunun haricinde tedavi aşamasında olan ya da sağlık açısından özel bir durumu bulunan tüm küçük dostlarımızında takip süreçleri veteriner hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Evde Eğitim mi Merkezde Eğitim mi?

Köpek eğitiminde süreç iki farklı şekilde ilerleyebilmektedir. Bunlardan ilki evde köpek eğitimi modeli, ikincisi ise köpeğin eğitim merkezinde alacağı eğitim. Bu iki seçenekten hangisinin olacağına karar verilmesi aşamasında belirli kriterler göz önünde bulundurulur. Bu kriterlerin doğru belirlenmesi eğitim açısından, köpeğin psikoloji açısından ve sahibi açısından önemi çok büyüktür. Bu sebeple eğitimin hangi seçenek ile ilerleyeceğine karar verme aşamasında mutlaka ön değerlendirme yapılması şarttır.

 

Bir köpeğin yaşadığı bölgede sahipleriyle beraber mi yoksa eğitim merkezinde mi eğitim alması gerektiği konusunda dikkat edilecek hususların ilk maddeleri şu şekildedir;

 • Köpeğin Irkı
 • Köpeğin Yaşı
 • Karakteri
 • Duygusal Durumu
 • Yaşanılan Problemler
 • Denenmiş Yöntemler
 • Alacağı Eğitim
 • Sahibine Bağlılığı
 • konum

Bir köpeğin evde ya da merkezde eğitim alacağına ilk önce bu soruların cevaplarıyla yanıt bulabiliyoruz. Tabii ki bu soruların profesyonel bir köpek davranış uzmanı tarafından köpek sahibine sorularak devamında alacağı bilgiler çok önemlidir.

Köpeklerde Eğitim Ne Zaman Başlar?

Köpeklerde eğitim anne altında, annesinin eğitimi ile başlar. Anne altında aldığı eğitim, yemek yeme, su içme, sırasını bekleme, sürüsüne alışma şeklinde en doğal eğitimdir. Bu eğitim anne altında kaldığı süre boyunca artarak devam eder. Bu aşama köpeğin , tuvaletini öğrenme, havlamama, yalnız kalma gibi  durumları asla kapsamamaktadır. Ne yazık ki bazı üreticiler yavru köpekleri sahiplendirirken eğitimi olduklarını bildirmekte ve aileleri kandırmaktadırlar. Bu konuda köpek sahiplerinin bu tip aldatma içeren konuşmalara ya da reklamlara itibar etmemesi gerekir. Evinize gelen yavru köpek kesinlikle eğitimsiz olacaktır.

Köpek eve geldiği an eğitim süreci başlar. Onun sizin ailenize katılması, onun için çok büyük bir değişimdir ve sonraki hayatını eve geldiği ilk birkaç günkü alışkanlıklarına göre şekillendirecektir. O sebeple köpeğiniz eve geldiğinde bilinçli, ne yapmanız gerektiğini bilen bir alfa karakter olarak köpeğinizi yönlendirmeniz, ona kurallar belirlemeniz gerekmektedir. Burada en önemli detay, internetten bulduğunuz makaleleri ya da videolarda yapılan çalışmaları kendi köpeğinize denemenizdir. Bu işlem genelde doğru netice vermez ve bunun yanı sıra köpeğinizdeki mevcut problemleri daha da yukarılara taşır.

Her internetten okuduğunuz makaleyi ya da videoları köpeğiniz üzerinde denemeyin. Çünkü;

 • Makale yazan kişinin mesleki yeterliliklerini bilmiyoruz.
 • Makalede konusu geçen yöntem belki de 6 aylık bir Golden Retriever üzerinde denendi, ama sizin köpeğinizin yaşı ve ırkı farklı.
 • Makaledeki köpek duygusal ve mental olarak çok güçlüydü, ama sizinki olmayabilir.
 • Makalede çözüm sağlanmış köpek, iki katlı bir evde sahibinden uzakta yaşıyor, ama sizinki farklı olabilir.
 • Makaledeki başarı sağlanmış yöntem aynı ırkta, aynı yaş aralığındaki bir köpek fakat sahipleri farklı.

Yukarıdaki maddeler çoğaltılabilir. Bu sebeple internet ortamında her bilgiye güvenilmemesi, özellikle böyle bir konuda kesinlikle gereklidir. Doğru olmaya yöntemler köpeğinize zarar verebilir ve tedavisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir.

Köpek Eğitim Merkezinde görev alan eğitim uzmanları gerekli tüm sertifikasyonlara sahiptirler. Köpek bilimi konusunda sayısız akademik çalışma yürütmüş, seminerle katılmış ve köpek bilimi konusunda gelişim süreçlerinde bulunmuşlardır. Can dostunuzu emanet etmek oldukça zor bir karar olabiliyor. Bu aşamada dikkat etmeniz kriterlerin başında tecrübe, sertifika, referans ve karşılıklı olarak görüşmeden aldığınız güven çok önemlidir. Bu sebeple asla yüz yüze görüşmediğiniz kişilere can dostlarınızı emanet etmeyin.

Neden Positive Dogs International Academy?

Positive Dogs, kurulduğu 2012 yıldan bugüne kadar, geçen her yılda kadrosunu ve köpek eğitim merkezi sayısını genişletmektedir. Gelişmenin önemini bilen yönetim kadrosu, bünyesinde yer alan tüm çalışanlarını gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında tüm yarışma ve seminerlere katılımları konusunda desteklemektedir.

İlk köpek eğitim merkezi Ataşehir’ de kurulmuş olan kurumumuz, Kurtköy, Beykoz ve Silivri eğitim akademileriyle merkez sayısını ve eğitim kapasitesini genişletmiştir. 2014 senesinde Türkiye’ de ilk yerinde köpek eğitimi modelini hayata geçirmiştir. Bu atılan adımın ardından sektör liderliğini kontrolünde tutmaya başlamıştır. Bununla birlikte köpek eğitim uzmanlığı kurslarını açmıştır ve ülkemize çok kıymetli eğitim uzmanları katmıştır.

Köpek Eğitim Uzmanı kurslarından her yıl onlarca köpek eğitim uzmanı mezun olmaktadır. Kurstan yüksek dereceyle mezun olan eğitim uzmanları iki yıllık staj süresini bitirdikten sonra Positive Dogs bünyesinde köpek eğitim uzmanı olarak görev alabilmektedirler.  

2018 ve 2019 yıllarında daha fazla büyümeyi hedefleyen Positive Dogs International Academy, ülkemiz genelinde 16 ilde kadrolarını kurarak profesyonel hizmetler sunmaya başlamıştır. Şu ana dek 15.000 eğitim programını tamamlayarak, eşi görülmemiş bir başarıya imza atmıştır.

Köpek Eğitim Merkezi ve evinizde gerçekleştirdiğimiz eğitim modellerimizde uygulanan eğitimlerimiz;

Puppy (yavru köpek) eğitimi, tuvalet eğitimi, temel ve ileri itaat eğitimi, alan koruma - bodyguard eğitimleri, davranış terapileri, korku, endişe, agresiflik terapileri, sosyallik eğitimi, iş köpekleri eğitimleri uygulanmaktadır.

 

Eğitimlerimiz ile ilgili bilgi almak, köpeğiniz hakkında ki soru ve sorunlarınız için bizimle dilediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz.

0554 190 01 96 numaralı telefondan 7/24 eğitim uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Bizi Arayın
Köpeğinizin eğitimini takip edin