Ankarada En İyi Veteriner Kliniği

Bilindiği gibi köpek sahiplerinin en büyük endişesidir petlerini güvendikleri bir hekime emanet etmek. Özellikle ilk aşılamaları ile başlayan süreçte kendilerini iyi yönlendiren ve problemlere anında müdahale eden veteriner hekim bulmak oldukça zor bir süreçtir.

Bu süreçten geçilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır, bunların başında veteriner hekimlerin tecrübesi ve uzmanı olduğu alanların belirlenmesi. Bu kriterler doğru veteriner hekim seçimi için gerçekten büyük önem taşımaktadır. 

Veteriner hekim seçiminde sadece bu yeterli değildir tabii ki bununla birlikte veteriner hekimin görev yaptığı kliniğinin önemi de çok büyüktür. Özellikle günümüz teknolojisine sahip cihazları barındıran veteriner klinikleri artık bir adım öne çıkmaktadır. Eskiden kan tahlilleri başta olmak üzere bir çok tetkik için büyük hayvan hastanelerine ya da laboratuvarlara gönderilirdi. Ancak şu anda profesyonel hizmet vermeyi hedefleyen ve bunun neticesinde pet sahiplerine hızlı ve kesin sonuçlar sunmak isteyen veteriner klinikleri bir çok tetkik ve tahlil için gerekli ekipmanları kliniğinde bulundurmaktalar. Bu durum pet sahibi olarak size her şeyden önce daha hızlı ve kesin teşhis konulduğu için acil durumlarda çok büyük avantaj sağlamakta bununla birlikte bir diğer konu ise petinize yanlış teşhis konularak yapılan işlemlerde alabileceği tüm zararları da ortadan kaldırmaktadır. 

Günümüzde veterinerlik fakülteleri oldukça fazla mezun vermektedir. Bu da pet sahiplerine her geçen gün daha fazla veteriner hekim seçeneği sunmaktadır. Doğru kriterler değerlendirildiğinde istediğimiz veteriner hekime ulaşmak çok zor değil.

Sizin için Ankara’ da Konutkent ve Angora bölgesinde hizmet veren veteriner klinikleri için bir rehber hazırladık.

 

Bu bölüm şu an güncellenmektedir.

Ne marka mama öneriyorsunuz?

Köpeğinizin gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi için, yağ oranı düşük, protein değeri yüksek mamaları öneriyoruz. Sabit bir marka yok, bu tanıma uyan tüm mamaları köpeğinize yedirebilirsiniz. 

Köpeğim aşırı tüy döküyor

Tüy dökme olayı mevsimsel olabileceği gibi, köpeğinizin yediği mamadan da kaynaklanabilir. Bazı mamalar tüy dökme sorunu yaşatabiliyor.Tabii, köpeğinizin tüylerini ne sıklıkla taradığınız da önemli. Her gün tüy taraması yaparsanız tüy dökme olayı minimuma inecektir. Her gün tüylerini taradığınız halde bir değişme olmadıysa, Veteriner Hekiminize danışmanızı öneririz.

Bizi Arayın
Köpeğinizin eğitimini takip edin