Köpeklerde Davranış Bozukluğu 2

Köpeğimiz yavruyken bize çok tatlı gelir, ele avuca sığmaz, kucağımızdan indirmeyiz. Mutfakta yemek yaparken yanımıza gelir 

Köpeklerde Davranış Bozuklukları

Köpeklerde Agresiflik

Köpeğimiz yavruyken bize çok tatlı gelir, ele avuca sığmaz, kucağımızdan indirmeyiz. Mutfakta yemek yaparken yanımıza gelir yemek ister, dışarı çıkacağımız zaman hazırlanırız hemen yanımızda belirir, ilgilenmeyiz havlar vs. ve bu bizim çok hoşumuza gider. Sürekli yavru kalacağını düşünürüz.

Zaman geçer, köpeğimiz gelişim sürecine girer, yapmakta olduğu şeyler yavaş yavaş canımızı sıkmaya başlar, bu çağlarda eğitim aldırmazsak, biraz daha büyür ve bu yaptığı hareketler çoktan sorun olmuştur, biz yeni farkına varırız.

Bu sorunları üç başlık altında toplayabiliriz:

1)Agresiflik
2)Şımarıklık
3)Korkaklık

Agresiflik problemini de biraz açarsak;

Bir köpek ya korktuğu için, kendini savunma maksadıyla agresifleşir, ya da sahibi çok şımartmıştır, kendinde hak görür ve bundan dolayı agresifleşir.

Bazı köpeklerde agresiflik problemleri saldırı ve ısırma boyutuna dönmektedir. Yine bazı köpeklerde düşük bir ihtimal de olsa, sahibine dahi saldırıya sebep olmaktadır.

 

Agresiflik, göz ardı edilemeyecek ciddi bir problemdir. Buradaki en önemli nokta, köpeğin niye agresifleştiğini çözümlemek ve sorunu çözmektir. Bunu da ancak Profesyonel Köpek Eğitim ve Davranış Bozuklukları Uzmanları yapabilmektedir. 

Ne marka mama öneriyorsunuz?

Köpeğinizin gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi için, yağ oranı düşük, protein değeri yüksek mamaları öneriyoruz. Sabit bir marka yok, bu tanıma uyan tüm mamaları köpeğinize yedirebilirsiniz. 

Köpeğim aşırı tüy döküyor

Tüy dökme olayı mevsimsel olabileceği gibi, köpeğinizin yediği mamadan da kaynaklanabilir. Bazı mamalar tüy dökme sorunu yaşatabiliyor.Tabii, köpeğinizin tüylerini ne sıklıkla taradığınız da önemli. Her gün tüy taraması yaparsanız tüy dökme olayı minimuma inecektir. Her gün tüylerini taradığınız halde bir değişme olmadıysa, Veteriner Hekiminize danışmanızı öneririz.

Bizi Arayın
Köpeğinizin eğitimini takip edin